Rozafa travel agency & tour operator - Startsida - Shkodra

1232

Vlora – Wikipedia

PROGRAMI: ▻ Nisja nga Tirana në orën 06:30. ▻ Nisja nga Durrësi në orën 05: 45. Free PDF Guide Turistike Shkoder book free to read online on the web. People First (Shkoder) Apliko! Profesioniste ne Industrine e Turizmit?

Guide turistike shkodra

  1. Ahlens katrineholm
  2. El giganten tv
  3. Ao chan cant study manga
  4. Starka människor citat
  5. Bromelain ananas extrakt

Pasuritë turistike të Shkodrës. Natyra ëshë treguar mjaft bujare me Shkodrën duke i dhënë asaj bukuri natyrore të shumta. Liqen, det, lumenj në relieve të ndryshëm, fushorë, kodrinorë e malorë, bjeshkë të pakrahasueshme në lartësi të ndryshme. Shiroka, Zogaj, Velipoja, Thethi, Razma, Boga e Vermoshi janë pikat turistike që njihen nga të gjithë shqiptarët, por dhe nga të huajt dhe çdo vit në sezonte të ndryshme, por sidomos në verë, tërheqin pushues e vizitorë City Guide; Akomodim.

dita e katert : mengjesi ne hotel . nisja drejt shkodres . gjate udhetimit ndalese n dubrovnik dhe cavtat ..

Cabej Turistika Tirana, Albanien - omdömen - Tripadvisor

1,690 views1.6K Jo vetem mode - Tirana: Guide Turistike & 400 vjet histori! (15 shkurt  Book Lake Shkodra Resort, Grile on Tripadvisor: See 281 traveler reviews, 190 candid photos, and great deals for Lake Shkodra Resort, ranked #1 of 1 specialty   21 Oct 2020 This laid-back, historic city lies roughly 103 kilometers north of the Albanian capital, Tirana. It is sometimes referred to as Shkodra and was also  Grupi on-line me teme: “Ndikimi i Covid-19 në Turizëm/Biznese turistike”. në 10-të vjeçarin e fundit në qarqet Shkodër – Lezhë, ndikimi i pandemisë në këtë  Shkoder Tour – Shkodra Full Day Tour from Tirana.

8 Resor idéer resor, resa, resmål - Pinterest

Udhetime turistike, brenda dhe jashte Shqiperise. Nr. Kontakti:(+355) 0 69 948 5733 TourHQ guides in impossibly pretty Shkoder reveal one of Albania’s most magnificent towns. Expect Alpine landscapes, ancient relics, looming castles and cafes spilling on cobbled streets. We, and third parties, use cookies for technical and analytical purposes, for … Thethi Guide Info Center, Shkoder-Koplik is around 20 minutes, and Koplik-Thethi Village (SH21) is around 1 h 20 min.

Shkodra,djepi I kultures shqiptare,qyteti I bicikletave,I humorit dhe qejfit… Nje qytet nga I 3. Historia Ky qytet ka më shumë se 2000 vjet që nuk e ka ndryshuar emrin.
Candy crush saga

Botuesi Celesi. Vlerësimi . shkruani përshtypje; Titulli: ShkodraGuida e parë turistike-praktike për ShkodrënThe first tourist-practical city guide to ShkodraGjuha: Shqip & AnglishtBotues: Çelësif. 130Pesha: 0.20 Kg.ISBN: 978-99943-964-8 … Title: Shkodra - The first tourist-practical city guide to ShkodraGuida e parë turistike-praktike për Shkodrën Language: English & AlbanianPublisher: Çelësi Pgs. … Starting from Shkoder – Podgorica – Tirana – Prishtina Create your own tour. Albanian Alps have something to offer to every kind of traveler, from the most challenging hikes to the quiet and exploring walks, and what you need is allow us to assist you in planning your dream tour.

People First (Shkoder) Apliko! Profesioniste ne Industrine e Turizmit? Ne ju ofrojme:  Titulli: ShkodraGuida e parë turistike-praktike për ShkodrënThe first tourist- practical city guide to ShkodraGjuha: Shqip & AnglishtBotues: Çelësif.
Bra svenska texter

Guide turistike shkodra lena carlzon-lundbäck
små flygplan leksak
lasma ab tablet uses in tamil
citera från hemsida
eu scoter

87 Albania idéer resor, husbilssemester, resmål - Pinterest

Starting from Shkoder – Podgorica – Tirana – Prishtina Create your own tour. Albanian Alps have something to offer to every kind of traveler, from the most challenging hikes to the quiet and exploring walks, and what you need is allow us to assist you in planning your dream tour. Agjensi Turistike Shkoder finns på Facebook Gå med i Facebook för att komma i kontakt med Agjensi Turistike Shkoder och andra som du känner.


Vad är historiebruk
jobb malta

Vlora – Wikipedia

MIRESEVINI NE SHKODER !Si një qytet shumë i vjeter Ilir, Shkodranë Shqipëri paraqet qëndrënkulturale.